Се бара ИТНО укинување на приватните извршители и нивно враќање во судовите


Бараме итно укинување на приватните извршители и нивно враќање во судовите, ревизија на нивното работење и обесштетување на сите оштетени граѓани, соопшти ГДУ.

-Дали моралот и совеста на министерката за правда се исти со моралот и совеста на криминогените извршители? Министерката веднаш да ги санкционира сите извршители кои го прекршиле законот – велат од ГДУ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1