Се подарува оваа куќа – постои само еден услов да ја добиете


На страницата „Халоогласи“ е објавен интересн оглас од сопственик на парцела од 14 хектари и куќа од 68 метри квадратни во Брестовик, Гроцка, кој одлучил некому да му ги подари, но постои еден услов.

Имено, идниот сопственик треба да го плати имотот од 7000 евра, а куќата ќе ја добие на подарок.

Куќата има тераса, спроведена струја и три соби, па е идеална за оние кои овде би доаѓале за викенд или би ја користеле за садење на овошје и зеленчук.

Куќата се наоѓа на оддалеченост од центарот на Белград околу 35 километри.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1