Шекеринска: Секој што е вмешан во Рекет ќе одговара


Законот важи за сите и никого не штитиме. Ова го рече денеска министерката Радмила Шекеринска, на заедничката прес-конференција со американскиот воен претставник Најт.

  • Ние кажавме дека од прв до последен не сме заштитени, покажавме дека никого не штитиме, туку дека дозволивме, дозволуваме и овозможуваме сите институции да спроведат целосна истрага никого да не го спасуваат и никого да не го штитат. Законот важи за секој од нас. Даваме поддршка и очекуваме и обвинителството и другите институции да си ја завршат работата. Никој од нас нема да очекува ниту пак ќе добие политичка заштита“, рече Шекеринска денеска.

За случајот Рекет досега италијанскиот Ла Верита објави 3 видеа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1