Силен земјотрес во Франција, повредени четири лица


Најмалку четири лица се повредени во земјотрес со јачина од 5,4 степени по Рихтеровата скала кој го потресе југот на Франција, извести француски „Фигаро“.

Се наведува дека земјотресот причинил помала материјална штрета.

Земјотресот се случил во регионот Дром, помеѓу Лион и Марсеј, околу пладне, со епицентар кај градот Монтелимар, пренесува „АП“.

Како што се наведува, земјотресот се почувствувал во Монпеље, Лион, Сен Етјен,Маресеј…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1