СМС порака на Груевски во „Монструм“: Испаѓа дека „шиптарките“ можат дома да чуваат тенкови, а полицијата ништо да не им може!


На денешното рочиште за случајот „Монструм“ Судијата прочита и неколку пораки од екс премиерот Никола Груевски за петкратното убиство што се случи кај Смиљковското Езеро, јавува Фокус.

„Некоја организација на жени или МПЦ нека им реплицира на ИВЗ. Испаѓа дека шиптарките може дома да чуваат тенкови а полицијата ништо да не им може само затоа што се жени муслиманки, пишува Груевски до соговорник.

Повеќе на – Фокус.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1