Снимка од ликвидацијата на навивачот на Партизан – Љубомир се обидел да избега, но убиецот го стигнал


Лидерот на навивачите на Партизан, Љубомир Киќа Марковиќ беше убиен во петокот вечерта на Вождовац, а сега се појави снимка од безбедносните камери кои ја прикажуваат ликвидацијата.

Имено, Марковиќ стоел на тротоар пред балонот за мал фудбал со група момчиња, кога напаѓачот со капа на главата му пришол од зад грб.

Марковиќ забележал пиштол, па почнал да бега, но убиецот го стигнал и го покосил.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1