Србија од денеска ги отвори своите граници


Србија од денеска ги отвори своите граници, и за сите патници, според одлуката на владата не е задолжителен тестот за корона вирусот.

На сите лица што влегуваат на територијата на Србија ќе им бидат издадени здравствени предупредувања во кои ќе се наведува дека влегуваат на територија каде што се уште циркулира вирусот, како и за начините за спречување со инфекција.

Во функција повторно е ставен и меѓународниот аеродром во Белград, Никола Тесла. Српската влада, ваквата одлука ја донесе по препорака на Кризниот епидемиолошки штаб, кој вчера оцени дека во земјата епидемиолошката состојба е стабилна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1