Столтенберг: Со нетрпение ја очекувам Северна Македонија наскоро да влезе во нашата Алијанса


„Добар телефонски повик со премиерот Зоран Заев да ја реафирмираат посветеноста на Северна Македонија во НАТО.“ – пишува Столтенберг.

Процесот на ратификација е на добар пат и со нетрпение ја очекувам Северна Македонија наскоро да влезе во нашата Алијанса.“ – напиша генералниот скеретар на НАТО Јенс Столтенберг на својот твитер налог.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1