Сведоштво на заразен кој во домашни услови во Австрија прележал КОВИД 19 (видео)


Аднан Ибраковиќ, кој живее во Грац, Австрија, за Алџезира Балканс раскажува како сам во домашна самоизолација се изборил со коронавирусот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1