Таравари му врати на Заев: На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски…


Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари пред малку на Фејсбук се огаси по изјавата на Заев вечерва во интервју за Алсат, а поврзана со искажан став на лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со негова посета на Гостивар каде што наишол, како што изјави претходно, на прилично срдечен прием.

„На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Халими, запнал со Гостивар“, напиша Таравари на Фејсбук.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1