Трагедија во БиХ: Музичар загинал во дискотека додека се подготвувал за настап


Во Хаџици, недалеку од Сараево во саботата навечер дошло до несреќа во која од удар ос струја загинало едно лице.

Имено несреќата се случила кога музичарот ги монтирал своите инструменти за настап, а трагедијата се случила во еден ноќен клуб.

После ударот од струја, повикана е брза помош, се одиделе да го реанимираат, но безуспешно- тој починал.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1