Три деца загинаа во експлозија во Романовце, на повредите им подлегна и 58-годишен маж


На Клиниката за неврохирургија во Скопје, синоќа починал и четвртиот тешко повреден во експлозијата во кумановското село Романовце.

Станува збор за 58-годишен маж. Уште три лица се во тешка состојба и се наоѓаат на лекување во Скопските клиники.

Несреќата се случи вчера во 10 часот, кога при експлозија на плинска боца загинаа три деца, а седум членови на семејството беа тешко повредени. Меѓу нив и бремена жена.

Децата на вораст од 8 од 9 и 11 години, заедно со своите мајки дошле на гости кај свои роднини во Романовце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1