Уапсен канибал- Тројца пријатели, ги напил, па ги искасапил (Видео)


Руската полиција уапсила маж за кој тврдат дека е канибал, откако претходно нашле делумично три исецкани човечки тела.

Остатоците од жртвите  се најденои на северот на Русија во Архангелс, а заедно со расецканите парчиња од човечко месо имало и остатоци од кучиња, мачки и птици.

Маж стар 51 година, се наведува дека ги убил тројцата мажи, кои биле негови пријатели и тоа на спиење. Се претпоставува дека претходно ги нашил, со намера да ги убие.

Руското обвинителство наведува дека човекот ги распарчил телата, по што очнал да ги јаде, а остатоците ги фрлил во реката.

На лекарските прегледи е констатирано дека човекот имал стабилно психичко здравје.

Според медиумите тој после убиството, живеел во станот на еден од жртвите, а на неговите родители им рекол дека синот им заминал во странство да работим, додека другите двајца немале семејство, па било лесно да се сокријат трагите.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1