УХМР најавува за викендов невреме со пороен дожд и грмежи


За време на викендот времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде на повеќе места, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд (над 10 литри за 3 часа), засилен ветер и појава на град.

Локален пороен дожд и грмежи во попладневните часови ќе има и од понеделник, соопшти УХМР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1