Уште еден силен земјотрес во Албанија- се стресе и Скопје


Два земјотреси за кратко време ја стресоа Албанија,а потресот беше почуствуван и во Скопје.

Епицентарот повторно во Албанија во 15 часот и 45 минути на 24 километри од Драч во Јадранското море на длабочина од 10 километри со јачината била 5,3 степени по Рихтер.

Седум минути подоцна е регистриран афтершок од 3,1 степен.

По вчерашниот разорен земјотрес од 6,4 степени до дендес во Албанија беа регистрирани поовеќе од 500 потреси.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1