Вакцинацијата против сезонски грип почнува во вторник


Стигнаа сите дози на вакцини против сезонски грип и процесот на вакцинацијата ќе започне од вторник, најави денеска министерот за здравство, Венко Филипче.

За време на викендот, посочи тој, ќе се направи дистрибуција, а веќе се подготвени пунктовите за вакцинација во Здравствениот дом и во центрите за јавно здравје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1