ВЕЧЕР ДОЗНАВА: Шилегов ја купува зградата на Технометал Вардар, два трансфери за неколку дена!


Петре Шилегов кој, како што дознава порталот Вечер, за потреби на градот Скопје од Комерцијална Банка ја купува деловната зграда на Технометал Вардар, сместена на улица Македонија, во центар.

Симпоматично е и што зградата на Технометал Вардар се купува веднаш по продажбата на Градска куќа што јасно покажува дека пазарот со Комерцијална банка е договоран однапред, пред и да се продаде Градска куќа. Според изгледот, зградата на Технометал Вардар има четири врзани градби со пет ката – приземје, пет ката и поткровје, нема паркинг и не е комуникативна за странки кои би биле сервисирани од градската управа.

Два големи милионски тарнсфери со потпис на Петре Шилегов.

Вечер испрати мејл до Градот Скопје со барање одговор, се уште одговор нема.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1