Вечерва средба Заев- Ахмети: Ќе се одлучува дали премиерот ќе поднесе оставка


Премиерот Заев и коалицискиот лидер на ДУИ, Али Ахмети, вечерва се среќаваат за да разговараат по неуспехот во Брисел, Македонија да добие датум.

Според информации на „Press24“ Заев ќе предложи негово повлекување од премиерската функција и извршување само на лидерска функција на СДСМ.

Се очекува утре Заев во јавност да соопшти дали донел такво решение.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1