(Видео) Драматично спасување на дете заглавено под урнатините во Албанија


На социјалните мрежи е објавено видео од драматично спасување на дете заглавено во урнатините на една зграда по земјотресот со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала што синоќа во 3 и 54 часот ја погоди Албанија.

На видеото може да се види дека детето од половината надоле е заглавено под урнатини, додека се обидуваат безбедно да го извлечат. Видеото е направено во селото Туман.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1