(ВИДЕО) Милионерот педофил пронајден мртов во ќелија – се самоубил


Милионерот Џефри Епстајн е пронајден мртов во неговата ќелија, јавува RT. Извори на полиција јавуваат дека се работи за самоубиство. Епстајн чекаше судење за трговија со деца и педофилија.

Инцидентот доаѓа по само две недели откако 66 годишниот Епстајн беше пронајден „повреден и во положба на фетус“ на подот на неговата ќелија, со повреди на неговиот врат. Епстајн поради тоа бил набљудуван за да не дојде до самоубиство.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-49306032

Извори на полицијата пренеле на неколку медиуми дека Епстајн извршил самоубиство денеска, откако неговото тело било пренесено во болница во Њујорк околу 7.30 сабајле.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1