(ВИДЕО) Националистка го нападна Ципрас на лет од Брисел за Атина поради Македонија


Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас беше вербално нападнат од Георгија Битаки, една од организаторките на грчките протести против Преспанскиот договор.

На летот од Брисел за Атина, таа го следи и го снима од влегувањето во авионот и приоѓајќи до неговото седиште, Битаки на Ципрас и почнува да му вика дека ја продал Македонија и дека е срам за Грција.

„Ти си најголемиот фашист и предавник на својата татковина“, му вели Битраки на Ципрас.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1