Видео: Нова емисија ,,СКЕН,, – подземниот град и бункерите во Азовстал


Нова емисија ,,СКЕН,, на порталот на А1он.мк. Се работи за анализи во времетрање од 5 минути и тоа на најактуелните теми.

Во првата емисија со наслов Азовстал, со автентични видеа, анимација и графики прикажува што се се наоѓа под Украинската челичана во Мариопол, и анализира што ќе се случува со војниците на Азов-кој 3 месеци даваа отпор скриени во подземните тунели на фабриката – размена или руски суд? Повеќе во видео анализата.

,,СКЕН,, го води и уредува Анита Петровска Рајковиќ која своето првенче од оваа емисија го објави на фејсбук и напиша:

,, Волку возбудена за емисија не сум била многуууу одамна.. Ваков тип на емисии имаат светските медиуми, а сега имаме и ниеee .. Секоја чест за А1 ОН за идејата. А јас ја довив довербата да ја уредувам и водам ,,СКЕН,,
ЗНАЧИ ОТВОРЕТЕ ОЧИ – Отсега ,, СКЕН,, анализи на A1on..
Ова е нашето првенче, а секоја наредна ќе е уште по ТОП.. 🙂 (знам затоа што дечките со кои ја работам емисијата се и професионалци и ентузијасти какви одамна не сум видела 🙂
пратете на www.a1on.mk i na youtube kanalot https://www.youtube.com/c/a1onmkd ,,

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1