ВИДЕО од страшниот масакр во Дејтон – се слушнале рафали, па луѓето почнале да бегаат


На друштвените мрежи се појавила снимка на која наводно е прикажан моментот кога напаѓачот од Дејтон почнал да пука пред преполн бар.

Видеото е снимено од автомобил кој бил паркиран во близина на местото каде било пукањето.

На снимката се слушаат рафали и во еден момент може да се видат луѓе како бегаат.

Да потсетиме рано утринава се слушнало пукање во градот Дејтон во Охајо.

Напаѓачот убил најмалку 9 лица, а ранил 16, пишув Би-Би-Си.

На лице место има голем број полицајци, како и Итна помош која ги згрижува повредените.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1