(Видео) Туск: Се чувствувам засрамен, згрешивме за Северна Македонија и Албанија


Првиот човек на Европскиот совет Доналд Туск на прес-конференција во Брисел предмалку изјави дека недоделувањето на датум за преговори на Македонија и Албанија не претстатвува потфрлување, туку, како што рече – грешка.

-Се чувствувам засрамен – рече Туск, кој воедно додаде дека двете држави ги поминале потребните тестови за да добијат датум за преговори.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1