Влатко Стефановски: Само реновирање на Универзална сала доаѓа предвид!


Светски познатиот македонски гитарист Влатко Стефановски на Инстраграм упати апел да не се чепка култната Универзална сала, местото во кое освен неговиор Леб и Сол, Индекси и Ју група, настапувале и уметници како Реј Чарлс, Џими Смит, Меккојтинер, Би Би Кинг, Херби Хенкок, Шарл Азнавур и многу други.

Стефановски Универзална сала ја нарекува храм што не смее да се сквернави, туку дека треба да се реновира.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1