Вооружена престрелка во Сарај-има и повредени


Вооружена престрелка во која има и повредени лица се случила попладнево околу 14 часот во селото Буковиќ во Општина Сарај, дознава Сител.

Во престрелката учествувале неколку лица, при што најмалку едно лице со повреди од огнено оружје е префрлено во болницата „8 Септември“.

Полицијата во моментов врши увид, повеќе детали подоцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1