Вучиќ: Едвај чекам да примам трета доза вакцина


Не се знае дали ќе има нови антиковид мерки во Србија, но српскиот претседател Александар Вучиќ едвај чека да се вакцинира со третата доза на вакцина против коронавирусот.

Ќе ја примам третата доза после шест месеци, тоа би било во октомври. Едвај чекам да ја примам. Како што гледате, уште сум жив, изјави Вучиќ.

Toj рече дека вакцината не повредила никого, но им наштетила на многумина што не ја примиле.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1