Заев: Граѓаните ќе добијат помош за 15 минути каде и да им е потребна


За 6 месеци, се ставаат на располагање два хеликоптера опремени за медицинска прва помош за пребарување и спасување. Тоа за граѓаните значи дека за 15 минути ќе добијат помош, каде и да има потреба. Ова го напиша премиерот Заев на фејсбук.

  • Двата хеликоптера и хелиодромите, по истекот на договорот во рок од 8 години, остануваат во сопственост на Република Северна Македонија, напиша тој.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1