Заев на ФБ: Северна Македонија се менува кон подобро – овде може да се живее добро


Северна Македонија се менува кон подобро – овде може да се живее добро, а развојот ќе биде побрз само ако младите се ангажирани, тука во својата земја напиша на својот ФБ профил премиерот Зоран Заев.

Верувам дека добрата вест од Брисел ќе влијае позитивно на целиот регион , ќе биде испратена пораката дека Западен Балкан е интегрален дел од Европа. , се наведува во видеото објавено на ФБ профилот на премиерот Зоран Заев.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1