Заев: Со нас се плаќаат помали казни


Со измените во Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, значително се намалуваат казните. Ова го напиша денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

  • Ќе изнесуваат од 15 до 250 евра како највисока граница, освен за животозагрижувачки прекршоци кои остануваат исти, напиша Заев.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1