Зеќири за арачиновци: Ова е исто како да веруваш дека Мицковски некогаш ќе стане премиер


Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зеќири, се огласи на Твитер во врска со изјавата на арачиновци во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 дека од неговата партија им било ветено вработување на 300 жители на селото како пилоти.

„Да веруваш дека некој им ветил на Арачиновци дека ќе се вработат 300 пилоти, е исто како да веруваш дека Мицковски некогаш ќе стане премиер“, напиша Зекири на Твитер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1