Зеколи: Франција не е огранок на ДУИ во Чаир


Аналитичарот Арсим Зеколи во својот последен твит посочува дека Франција многу добро била запознаена со актуелните случувања во земјата и дека владата на Зоран Заев си играла со „оган“

Се игравте со огин, драга Владо. И се изгоревте. Знаете вие многу добро со кој огин. И употребен пир. За останатите, мислите што сакате. Но бидете убедени дека не ги знаете сите пикантерии поврзани со ставот на Париз кон нас. Не е Франција огранок на ДУИ во Чаир.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1