Зелено светло за враќање на спортот во државата – Ќе се започе со индивидуалните спортови


Министерот Филипче најави дека од оваа седмица до владата ќе биде испратена препорака да бидат олабавени мерките, а најнапред ќе биде дозволено враќање во индивидуалните спортови, како тенисот и други.

Веќе за следната седмица се предвидува и зелено светло да добијат и колективните спортови и тоа за тренинзи на отворено. Според планот за три седмици доколку условите го дозволат тоа, ќе бидат дозволени и колективните тренинзи во сала, како и отворање на фитнес центри, базени и друго.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1