Жерновски денес на средба со Г.Г.Стефан


zernovskiГрадоначалникот на Центар денес ќе има средба во просториите на МПЦ- Охридска Архиепископија, со поглаварот на МПЦ во 10.00 часот.

Средбата доаѓа по насилните протести на ,,веритас,, кои се против стопирањето на градбата на црквата св Константин и Елена.

Исто така, утре  градоначалникот Андреј Жерновски во Општина Центар ќе одржи средба и со Асоцијацијата на архитектите на Македонија – соопштија од неговиот кабинет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1