Жителите на Арачиново за ClickPlus: СДСМ ни вети дека ќе вработат 300 пилоти од Арачиново (ВИДЕО на Македонски)


Во синоќешното издание на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21 меѓудругото жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти од Арачиново.

-Најголемата лага е дека ќе се вработат 300 пилоти од Арачиново, рече жителот на Арачиново. Новинарот во неверување прашува, кој тоа им ветив дека ќе бидат вработени 300 пилоти, на што жителот од Арачиново експлицитно одговара дека такво нешто им ветил Социјалдемократскиот сојуз кои сега се на власт. Ми рековте зад камерите и да ти кажам право не разбрав убаво. Сега кој ви ветил дека ќе вработи 300 пилоти, прашува новинарот на Тв21.

– Овие што се на власт сега. Социјалдемократскиот сојуз, да. Значи тоа е најголемата лага што можеш да му ја кажиш на човек, ќе одиш пилот. Се лучило и тоа тука во нашето село. Празни ветувања. На младината од Арачиново и останува само да одат по странски амбасади, да бараат визи и да си одат сите од тука, рече младиот жител на Арачиново.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1