живо: Венко Филипче во 19 часот информира за новите случаи на заразени со коронавирус


Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, во 19:00 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на Република Северна Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1