Зибери: ДУИ помогна да се отворат границите без протоколи, дојдете гласајте за Албанец премиер


Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје ги повика иселениците да дојдат и да гласаат за Албанец премиер.

Тој на Фејсбук напиша дека укинувањето на протоколите препорачани од Светската здравствена организација односно приложување на негативен тест и14-дневната изолација е направено благодарение на придонесот на ДУИ во здравствените политики на владата.

„Добредојдовте иселеници. Родното место ве чека. Сега можете да си дојдете дома без тестови и 14-дневна изолација, благодарение на нашиот придонес во здравствените политики на владата. Јас како член на Комисијата за заразни болести и другите членови помогнавме да се отворат границите и луѓето да се движат слободно без протоколите препорачани од СЗО. Зошто да не, дојдете дома за Албанец премиер“, вели Зибери.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1