Хорор: Маж излегол од затвор, дома ја нашол сопругата мртва на подот (ВИДЕО)


Безживотното тело пронајдено  во нејзината куќа во Охајо, а властите велат дека најверојатно ја усмртила едно од нејзините две кучиња од раста „Данска дога“.

Мери Метјуз (49) била толку затруена од угризот на кучето, па не ни сватила дека е тешко повредена и не ни повиала помош“ објаснила полицијата.

Телото на Мери го пронашол нејзиниот сопруг во петокот попладне, кој баш тој ден бил пуштен од затвор и нејзиниот син.

Кога полицијата дошла во нејзиниот дом, по пријава за моно предозирање, го нашла телото на жената на подот во купатилото.

Телото било покриено со рани,на нозете и на стомакот, а кучето ја каснало и за рака, но некако успеала да ги изнесе на тремот, сепак не се јавила а повика помош, па искрварила до смрт.

Жената не дишела кога ја нашле, а телото веќе било вкочането. Во куќата се пронајдени две дански доги, а просторот каде што бил боксот, не можел да се види од изметот.

Сопругот на Мери рекол декка едно од кучињата било „лошо“ и веќе неколку пати нападнало луѓе, вклучувајќи го и него.

Споредени се забите на кучињата со трагите на раните и угризите, па според НБЦ Њуз тие ќе бидат усмртени.

Марк рекол дека неговата сопруга во текот на денот често пиела апчиња и пиво. Лекарите велат дека веројатно жената ги избркала кучињата надвор откако ја каснале, а убиена е истиот ден кога е најдена.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1