Archive | Ха Ха Ха RSS feed for this section

Видео кое го насмеа целиот свет – Бабушка тргна да го бакнува Путин во уста, едвај се одбрани

На интернет повторно се појави снимка која го прикажува рускиот претседател Владимир Путин како се обидува да се одбрани од една баба. Поради својата комичност, снимката повторно се прошири на социјалнтие мрежи. Имено, старицата толку е воодушевена што го гледа Путин што сакала да го бакнува, но можеби и малку претера. Судејќи според реакцијата на […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Во име на отецот, синот и светиот С-400“, руски свештеник освети ракетен систем!?

Руски свештеници ја осветија најопасната воена ракета на светот системот С-400, видеото од оваа церемонија ја шокираше светската јавност и социјалните мрежи. Свештеник на Руската православна црква на пригодна церемонија го осветил новиот ПВО систем С-400 поставен во близина на градот Џанкоја на Крит. Тој е четвртиот ваков ракетен систем земја –воздух поставен на Крит.

______________________________________________________________________________________________________

Србин си го заглавил „Поршето“ на скали во Риека – Барал паркинг, па станал хит на денот

Седумдесет и две годишен белграѓанец станал виц на денот во Риека кога во понеделникот барајќи паркинг низ градот, го заглавил своето скапо возило на скали. Како што јавуваа хравските медиуми, непознавањето на градот на возачот било клучно за да му се случи оваа несреќа, па пратејќи во својот ГПС систем, завршил на скали. – Најпрво […]

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Твитер „гори” од шеги за комарците во Скопје

Скопјани веќе подолг период се жалат од состојбата со комарците, а сега Твитер гори од реакции и коментари, како и шеги по веста на Град Скопје дека прскаат против комарци но не се слушаат.

______________________________________________________________________________________________________

Цел регион ни се смее: Од каде толку „кучки“ околу Охридското Езеро?!

Една мапа за туристи што треба да ги води гостите низ Охрид стана хит на интенрнет. Имено плажите на мапата се означени на англиски јазик, но, како викаат, една нула една кула. Место зборот плажа, на англиски „beach“, пишува „bitch“, збор што идентично се изговара, но има поинакво значење – кучка. Овој збор, покрај буквалното […]

______________________________________________________________________________________________________

Градоначалникот сечеше лента на контејнер

Контејнери со пет ѕвезди во Косовска Митровица. Оваа фотографија стана хит на интернет откако српскиот градоначалник Горан Ракиќ, свечено пушти во употреба контејнери и сечеше лента.

______________________________________________________________________________________________________

Хит на интернет: Хилари се струполи по скалите, телохранителите едвај за задржаа (Видео)

Поранешната американска прва дама, државна секретарки и демократска кандидатка на претседателските избори, Хилари Клинтон (70), овие денови се наоѓа во Индија каде ја промовира новата книга „Што се случи“. Меѓутоа, за малку ќе се повтореше сценариото од Лондон каде пред 5 месеци скрши прст од ногата. Овој пат Клинтон слегувајќи низ скали во Индија, два […]

______________________________________________________________________________________________________

Твитерџиите и Фејсбуковците распалија по Бекир Асани и полицајката

Бројни коментари и саркастични идеи излегоа на социјалната мрежа по изјавата на полицајката Јасмина Јаначковска дека Асани не и ги нанел телесните повреди, туку таа сама се удрила во „пајак“ службата на Град Скопје. „Вонредна прес-конференција на ‘Градски паркинг’, пајакот ќе се извинува во живо; Не ме удри никој, ме касна пајак; Лицето Бекир А. […]

______________________________________________________________________________________________________

Дали е тешка новинарската професија – како работеа минатата година (ВИДЕО)

Синоќешната епизода на „Фчерашни новости“ беше посветена на нивните секогаш професионални, ревносни, морални, навремени, елоквентни, модерни, убаво облечени, ерудити или кратко речено – новинари. Во епизодата 16, која веќе е достапна на нивниот официјален „Јутјуб“ канал, зошто нивната работа вообшто не беше лесна во изминатите години. Дознајте последни: Тешка ли е новинарската професија? Колку е […]

______________________________________________________________________________________________________

Оглас каков што немало до сега – Македонец си ја продава бабата на Интернет

На една позната македонска огласна интернет страна се појави чуден оглас за продажба. Македонец ја продава својата баба која има 68 години и протоа го потенцира фактот дека зема пензија од 15 илјади денари. Покрај огласот прикачена е и фотографија од постара жена, а на крајот додава дека цената е по договор. Не знаеме дали […]

______________________________________________________________________________________________________

Не може да го разбере бебето – Сашко Коцев побара помош од сите мајки

Актерот Сашо Коцев неодамна стана татко. Инспириран од Фејсбук групите во кои мајките меѓусебно си помагаат и си одговараат на одредени прашања и самиот тој одлучи да ги замоли сите мајки за помош Статусот кој го напиша за само 20 минути стана вистински хит и собра над 500 лајкови и коментари.Помош веднаш понудија неговите духовити […]

______________________________________________________________________________________________________

Ѝ рекол дека авионот ќе се сруши, а потоа ја запроси

Ентони Бордингнон одлучил својата девојка да ја запроси на необичен начин. Ја повикал на возење со авион кој тој го управувал, а потоа, за време на летот и рекол дека нешто е расипано и оти има технички проблеми. За таа цел и дал листа со совети против паника. -Не примам никакви информации за контролата, можеби […]

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: 1 априлски шеги за пријателите кои имаат Ај-фон

Доколку сакате да се пошегувате со вашите пријатели за Денот на шегата, еве како може да го направите тоа. Само треба да одете во iPhoneception во пребарувачот на телефонот и да започнете со шегување со пријателите кои имаат Ај-фон. Погледнете го видеото.

______________________________________________________________________________________________________

Таткото од познатото интервју на Би Би Си ја објаснува целата случка (ВИДЕО)

Во своето прво интервју, експертот за Кореја Роберт Кели и неговата сопруга Ким Јунг-А, ги опишаа околностите околу случувањата во интервјуто за БиБиСи, хаосот кој настанал, како и глобалната реакција на катастрофата при преносот на Скајп од нивната сега веќе позната работна соба, пренесува dailyedge. Нема сомневање дека веќе сте го виделе прекрасното видео во […]

______________________________________________________________________________________________________

УЖАСОТ НА ПРАВДАТА – Оваа судика стана хит

Една судијка од Украина, по име Ала Бандура привлече внимание на социјалните мрежи со фотографија на која што има прилично специфичен изглед и стил, кој потсетува на Џокер од сагата за Бетмен, или пак – на вештерката од „Сирената Ариел“. Не е познато кој ја објавил фотографијата. А, сеирџиите ја опсипаа жената со најразлични епитети, […]

______________________________________________________________________________________________________

Цел свет се гази од смеење: При сериозно интервју за ББЦ влета дете, бебе ама и дадилката е ХИТ (Видео)

Професорот Роберт Кели во живо преку Скајп за Би-Би-Си говори за сериозни работи во светот како случувањата меѓу Јужна и Северна Кореја. На неговите дечиња им е гајле за тоа, они само сакаат да си играат со тато. Прво улета ќеркичката која се ,,исфрцка,, пред камера па следеше бебето во дубак но најголем ХИТ е […]

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата застанала пијан возач – му дале право на еден повик, се шокирале кога сфатиле кај се јавил

Полицајците многу пати застануваат несовесни возачи кои возат во алкохолизирана состојба, меѓутоа најсмешна ситуација приредил еден човек од Бања Лука. Имено, сите кои ќе бидат задржани во полициска станица на трезнење имаат право на еден повик. Се почнало кога полицијата едно утро го видела како дреме во паркиран автомобил. Кога му пришле сфатиле дека е […]

______________________________________________________________________________________________________

ХИТ: Кој празник го славиш, Свети Трифун или Валентајн? (ВИДЕО)

Ова момче има навистина интересен одговор за тоа кој празник го слави денеска, Свети Трифун или Валентајн… Дополнителен коментар се чини не е потребен…

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1