Дали е тешка новинарската професија – како работеа минатата година (ВИДЕО)


Синоќешната епизода на „Фчерашни новости“ беше посветена на нивните секогаш професионални, ревносни, морални, навремени, елоквентни, модерни, убаво облечени, ерудити или кратко речено – новинари.

Во епизодата 16, која веќе е достапна на нивниот официјален „Јутјуб“ канал, зошто нивната работа вообшто не беше лесна во изминатите години.

Дознајте последни:

Тешка ли е новинарската професија?

Колку е ризично да се биде репортер на терен?

Како е да се биде репортер во „Фчерашни новости“?

Пр
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1