Твитерџиите и Фејсбуковците распалија по Бекир Асани и полицајката


Бројни коментари и саркастични идеи излегоа на социјалната мрежа по изјавата на полицајката Јасмина Јаначковска дека Асани не и ги нанел телесните повреди, туку таа сама се удрила во „пајак“ службата на Град Скопје.

„Вонредна прес-конференција на ‘Градски паркинг’, пајакот ќе се извинува во живо; Не ме удри никој, ме касна пајак; Лицето Бекир А. толку вербално ја нападнал што таа изгубила рамнотежа, при што настанало судир на полициската службеничка со возило од пајак-службата; Условно за цајканката и решена работа. Судија?; -Мамо, кога ќе пораснам, сакам да бидам полицајка. Никако ќерко, сакаш ли пајак да те тепа?; Агресивна полицајка нападна пајак, а тој го возврати ударот; Вистински пајак не удира полицајка“, се само дел од коментарите што кружат на социјалните мрежи.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1