Видео: „Во име на отецот, синот и светиот С-400“, руски свештеник освети ракетен систем!?


Руски свештеници ја осветија најопасната воена ракета на светот системот С-400, видеото од оваа церемонија ја шокираше светската јавност и социјалните мрежи.

Свештеник на Руската православна црква на пригодна церемонија го осветил новиот ПВО систем С-400 поставен во близина на градот Џанкоја на Крит. Тој е четвртиот ваков ракетен систем земја –воздух поставен на Крит.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1