Пилотите од Арачиново, стујардесите од Матејче – Нова химна на Арачиново


Пилотите од Арачиново се спремни, се чекаат уште стујардесите од Матејче.. Твитер заедницата гори со вакви коментари и твитови по видеото од клик плус во кое Арачиновец се жали дека Заев ветил дека ќе вработи пилоти од Арачиново пред изборите а ветувањето не го исполнил.

Ви пренесуваме дел од нив ….

Oбука на новите пилоти 🙂

Пилотите од Арачиново се спремни, се чекаат уште стујардесите од Матејче..

,, Зоран Заев го сруши сонот на многу млади арачиновци, кои три години живееле со надеж дека еден ден ќе управуваат борбени авиони, видно разочарани и со тажни лица пред камера зборуваат како им било ветувано дека ќе станат пилоти, ама заборавиле да проверат дали Македонија има авиони.,,

,,Ако во Арачиново ветувал дека ќе има 300 пилоти, сигурно во Матејче дал ветување за 3000 стјуардеси,,

,,Наум Стоилковски: Зоран Заев го фаворизира Арачиново, a ги запоставува другите села,,

Статус на оваа тема објави и колумнитот Ивор Мицковски.Тој на фејсбук напиша: Дајте ми ги Арачиновци, ќе направиме вселенска програма.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1