Tag Archives: diego

Најдобар на теренот, катастрофален на „клупата“-Диего Марадона доби отказ од Ал Васл

  Нов неуспех на Марадона на тренерската позиција. Денес му беше врачен отказ од неговиот клуб, Ал Васл.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1