Сатанистичка порно секта во подем во Србија – членови и политичари и познати


Политичари и личности од шоу-бизнисот од Србија се вмешани во голем сатанистичко-секс скандал. Имено тие членуваат во сектата ордо темпли оријентис, позната по тоа што членовите имаат оригии на гробишта.

ordo-templi-orijentis-satanisti-sekta-sekte-satanisticka-sekta-politicari-1367110165-303021ordo-templi-orijentis-satanisti-sekta-sekte-satanisticka-sekta-politicari-1367110165-303023Сектата ордо темпли оријентис (ОТО) чии членови имаат оригии на гробишта, користат дроги и се поклонуваат на сатаната, веќе 20 години постои во Србија, објави српски „Курир“.

Оваа секта од неодамна е позната на пошироката јавност, благодарение на музичките ѕвезди како Ријана и Џеј Зи, кои според американските медиуми, се членови на оваа секта.

ordo-templi-orijentis-satanisti-sekta-sekte-satanisticka-sekta-politicari-1367110165-303025ОТО сектата е типично сатанистичка, а во нивните рефови се наоѓаат луѓе од шоу-бизнисот, политичари, луѓе желни за материјална моќ. Се работи за една од најопасните сатанистички групи, чии кампови, освен во Белград, постојат и во Нови Сад, Ниш, Трстеник.

Основата е стапување со „духот на космичката енергија“, кој следбениците го нарекуваат Ајваз. Тој всушност е сатаната, вели Димитрије Пастуовиќ од Друштвото за заштита на граѓаните од секти и ментални манипулации „Бедем“.
Ритуалите воглавно се спроведувале на гробиштата и во гробниците, а се завршувало со конзумирање на дроги и оригии.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1