Ќерката на новинарката која се самоуби, се прости од мајкаси со порака


Смртта на српската новинарка Драгана Трипиќ ја запрепасти целата јавноста, а најтешко е за семејството на водителката.

Нејзината ќерка го нашла телото на мајка си, која најверојатно се обесила во станот.

Таа се огласи на социјалните мрежи за својата мајка.

– „Мама нека те чуваат ангелите, напиша ќерката на новинарката, Александра.

Александра на Драгана и ја подари внуката Софија, а новинарката често ги посетуваше во Норвешка каде живеат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1