10 год детенце во последен миг спасено од смрт откако паднало во надојдена река! (ФОТО)


Десетгодишно дете за малку не настрадало кога од брегот на реката Топлица, го однела водата.

До несреќата која можела кобно да заврши дошло крај ромска населба во Прокупље, Србија. За среќа детето на време било извадено од вода, пренесува српски Курир.

dete-reka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1