14 год момче и 15 год девојче – најмладите алкохолизирани примени на токсикологија


toksikologija14-годишно момче и 15-годишно девојче се најмладите пациенти кои во изминатово деноноќие завршиле на токсикологија.

Клиниката за токсикологија во изминативе 24 часа примила 42 пациенти од кои 29 имаат алкохолно труење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1