15 годишно девојче во Белград само се онесвестило на час и починало


Ученичка од средното училиште Патријарх Павле во белградската општина Раковица почина денес, откако падна во несвест за време на часот, пренесува Пинк.

Според информациите, И.К (15) одеднаш паднала во несвест и веднаш била пренесена во Ургентниот центар, но лекарите можеле само да утврдат смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1