2014-та на Фејсбук (Видео)


Сите трендови на Фејсбук од 2014-та, склопени во едно видео –  Светско првенство, Ice Bucket Challenge, Олимпијадата во Сочи…

facebook 3

 2014-та е година во која што се случи една зимска Олимпијада, Светско првенство во фудбал, неколку јавни личности трагично го загубија животот, но исто така и се подигаше свесноста кај луѓето со трендот Ice Bucket Challenge. Како сето тоа изгледаше на социјалните мрежи?

Еве го годишниот Фејсбук review за 2014-та:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1